bir önceki sayfa
 
   
 

 

Spektral OCT + Simültane Anjio (FA+ICGA)
     

SPECTRALIS HRA+OCT Dünya'nın ilk spektral boyutta OCT yapabilen (SD-OCT) ve aynı anda simültane olarak Floressein ve ICG Anjio görüntülerini video olarak çekebilen, anjio görüntüsünü OCT görüntüsü ile birleştirerek hekime en detaylı, takip edilebilir ve tutarlılığı kanıtlanmış analiz imkanını sunan cihazdır.

SPECTRALIS HRA+OCT FDA onaylıdır.

Dünyada hiçbir benzeri olmayan bu sistem sayesinde retina hastalıklarının teşhis ve tedavisinde en ufak bir detayı bile artık kaçırmayacaksınız.

 

 

4 Farklı Laser Kaynağı, 6 Çalışma Modu ve Saniyede 40,000 A-Scan
 

Dünya'daki en süratli spektral boyut (ya da diğer tanımıyla Fourier Boyut) OCT cihazı olan SPECTRALIS HRA+OCT, patenti Heidelberg Engineering'e ait olan TruTrack™ özelliği ile alınan görüntüleri eski görüntülerin üzerine bire bir yerleştrebilir.

OCT taraması gerçek 3 Boyutludur.

Sıradan flaş ışığı yerine laser ışınlarının kullanılması sayesinde, normal fotografik sistemlerin ihtiyaç duyduğu ışık yoğunluğunun sadece % 1'i bile en net görüntülerin alınması için yeterlidir. Pupilayı dilate etmeye gerek yoktur.

 

En Hızlı Tarama - En Yüksek Hassasiyet

Saniyede 40,000 A-Scan taraması ile SPECTRALIS HRA+OCT, en ince detayları yakalayabilecek kabiliyettedir.

 
 

 

OCT Hiç Bu Kadar Güzel Gözükmemişti
SPECTRALIS HRA+OCT, 3 Boyutlu modelleme imkanının yanı sıra değişik görüntü opsiyonları ile de en ince detayları hekimin incelemesine sunar.  

Renkli Çekim Modları

Kırmızı mod ile retina tabakalarının arasındaki detaylar, Mavi mod ile de RPE detayları daha yakından incelenebilir.

 

Gri Tonlu Çekim Modları

Pozitif ve negatif gri tonlu görüntüler de tecrübeli kullanıcılar için daha detaylı inceleme olanağı sağlar.

 

 

Klinik Görüntüler - Simültane HRA ve SD-OCT

SPECTRALIS HRA+OCT cihazı ile eş zamanlı olarak HRA ve SD-OCT (Spectral Domain OCT) görüntülerinin incelenebilmesi ve hasta gözünün hangi noktasında tarama yapıldığının bilinip daha sonraki çekimlerde de aynı yerin hatırlanabilmesi çok önemli bir özelliktir.

Diğer rakip cihazlar sadece birkaç OCT kesiti alıp sanki gözün geri kalanı da alınan kesitle aynı olacakmış gibi bir varsayım yürüterek analiz yaparlar.

SPECTRALIS HRA+OCT cihazı ise gerçek 3 boyutlu analiz yapar. Cihazın 3 Boyutlu modelleme görüntüsünde inceleme yapılan kesit ileri geri kaydırılarak retinanın hangi bölgesi incelenmek isteniyorsa o bölgenin üzerinde OCT görüntüsü eşleştirilerek başka hiçbir cihazın sunamadığı analiz imkanı sağlanır.

 
 
 
 

 

Retina Görüntüleme İçin "Hepsi-Bir-Arada"
Altı değişik çalışma modu ile SPECTRALIS HRA+OCT yüksek hız, ultra yüksek hassasiyet ve 3 Boyutlu çalışma imkanını aynı çatı altında size sunar.
 
 
 
 
     
     
     
 
  bir önceki sayfasayfabaşı